Lukk vajab remonti? Vaja avada uks?
Helista +372 660 9997
info@lockforce.ee

Kauplus on avatud:
E-R 9:00-17:30
L,P SULETUD

Tootegrupid

Blogi

 

Harry Houdini, sünninimega Ehrich Weiss, sündis juudi perekonda 6. aprillil 1874. aastal Ungaris. Ta muutis ametlikult oma nime Harry Houdini´ks 1913. aastal. Arvatakse, et Houdini on olnud 20. sajandi üks mõjukaim mustkunstnik. Tema spetsialiteediks olid igat sorti põgenemistrikid – köitest, kettidest ja käeraudadest vabanemine ajal, mil ta ise oli vee all või kasti, ja ka piimatünni lukustatud. Houdinist sai maailmakuulus mustkunstnik!

        

Ta suri 52 aastaselt 31. oktoobril 1926 pimesoole lõhkemise tagajärjel.
Houdini´l oli vähene haridus, aga tema enseharimine oli elukestev protsess. Teda on tihti kuuldud ütlemas „Minu võti vabadusse on minu vaimulaad“.

Maitse mustkunstist sai ta suhu juba 6aastaselt. Esimene trikk oli kolme topsi ja hernega, kus ta võis herne panna ilmuma ükskõik millise topsi alla.

Väikese posina veetis ta oma aega akrobaatikat harjutades ning juhutöid tehes saapapuhastaja ja ajalehepoisina.

 

Kui Harry oli 6aastane, siis saabus linna tsirkus. Ta näitas tsirkuse direktorile oma trikke, kuidas vabanes köidikutest ja korjas maast üles silmalaugudega nõelad. Direktor oli Harry trikkidest nii vaimustuses, et palkas ta selleks ajaks, kui tsiruks linnas oli, sinna esinema.
11. aastaselt hakkas Houdini töötama kohaliku lukumeistri juures ja peagi oskas ta muukida igat lukku. Peale kuulsa Prantsuse mustkustsniku Houdin memuaaride lugemist, otsustas Houdini järgida tema karjääri. Koos sõbra Hayman´iga asutas ta prantslase nime järgi ettevõtte Houdini Brothers. Kui Hayman´i ja Harry teed lahku läksid, võttis ta partneriks oma venna Theodore. Harry karjäär oli tagasihoidlik ajani, mil ta kohtus 1893. aastal kaasesineja Whilhemina Beatrice´iga (Bess) ja abiellus temaga juba peale kolmenädalast tutvust. Houdini õpetas talle kõik põhitõed mustkunstist ja nn. mõtete lugemisest ning Bess töötas tema lavaassitendina kuni tema karjääri lõpuni.

 

Lock Force OÜ
Lukustuslahendused võtmest läbipääsusüsteemideni

 

Allikas: http://www.u-s-history.com

preload images preload images