Lukk vajab remonti? Vaja avada uks?
Helista +372 660 9997
info@lockforce.ee

Kauplus on avatud:
E-R 9:00-17:30
L,P SULETUD

Tootegrupid

Blogi

Sissemurdmine toimub enamasti siis, kui pererahvast kodus ei ole. Kui kavatsed kodust pikemalt eemal viibida, ära räägi sellest juhuslikele inimestele ega levita seda infot sotsiaalmeedias ja palu kellelgi lähedasel oma äraoleku ajal näiteks postkasti tühjendada. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEE NAABRITEGA KOOSTÖÖD

Tutvu oma naabritega, ära ole anonüüme! Loo oma naabritega sõbralikud suhted ja vahetage kontaktandmeid. Head suhted naabritega aitavad rahuliku südamega puhkust veeta - naabrite informeerimine sinu äraoleku ajast aitab kaasa varguste ennetamisele. Kui näed või kuuled naabri ukse taga või hoovis kahtlast tegevust sel ajal, kui naaber näiteks puhkusel viibib, siis tunne huvi ning vajadusel võta naabriga ühendust! Valvesüsteemi või suitsuanduri häiret kuuldes võta samuti naabriga ühendust ning vajaduse korral kutsu abi.

 

KINDLUSTA OMA KODU UKSED JA AKNAD

Turvalise kodu loovad kindlad, tugevad ning vastupidavad uksed ja aknad. Kodust lahkudes kontrolli alati, kas uksed ja aknad on suletud, kuna sageli sisenetakse eluruumidesse lahtisest uksest või aknast. Kasuta uksel suurema turvalisuse tagamiseks turvalukku. Turvalukud on mõlemalt poolt võtmega avatavad ja suletavad ning tänu sellele ei saa eluruumidesse tunginud varas sealt ukse kaudu ilma võtmeta lahkuda. Uksele, millel on vaid väändenupuga käigulukk, tuleks turvalisuse huvides paigaldada veel lisalukk. Varuvõtit ei tohiks jätta tüüpilistesse peidukohtadesse, milleks on näiteks uksemati alune, lillepott või kirjakast, kuna varas oskab nendest tüüpilistest peidukohtadest võtit otsida.

Madalamate korruste eluruumidesse murtakse tavaliselt sisse akna või rõduukse kaudu ning turvasulguriteta plastakna ja tavaluku või- sulguriga rõduukse lahtimuukimine võtab vilunud kurjategijal aega keskmiselt paarkümmend sekundit. Ohutuse tagamiseks esimestel korrustel on võimalik paigaldada akendele avanemispiirajad või lukustatavad lingid. Avanemispiiraja või fiksaator aknal võimaldab jätta kodust lahkudes akna tuulutusasendisse ja lukustatav link tagab selle, et ilma võtmeta pole võimalik akent avada.


KAITSE OMA MAJA

Varjatult on vargal äärmiselt mugav tegutseda. Võimalusel võta seda hoonestuse, haljastuse ja valgustuse planeerimisel arvesse ning vältige varjatud alade tekitamist. Samuti soovitame hinnalisi asju madalamate korruste akende vaateväljas mitte hoida või kardinad ette tõmmata. Aknast hinnalisemate esemete märkamine võib mõjuda vargale ahvatlusena.

Hoone ümbritsemine aiaga lisab sinu kodule ja lähedastele turvatunnet. Lisaturvalisuse tagamiseks soovitame väravad lukustada ja paigaldada maja ümber liikumisanduriga valgustid- varastele ei meeldi tegutseda hästi valgustatud kohas. Kinnitage need piisavalt kõrgele, et sissetungijad ei saaks neid ära lõhkuda. Kindlustunnet ja rahulikku und tagavad veel lisaks turvakaamerad ja signalisatsioon.

Soovitame maja ümbrusest ära koristada kõik võimalikud abivahendid, mida varas saab kasutada kõrgematele korrustele tungimiseks või sissepääsude lahti murdmiseks. Samuti on soovituslik enne puhkusele minekut hoovist ja maja ümbrusest siseruumidesse viia kogu väärtuslik vara. Varga jaoks on ka lillepott varastamist väärt!

LISAHOONED

Lisaks korterile või majale tuleb kaitsta ka oma panipaika, keldrit või garaaži. Ripplukk ehk tabalukk on nendele kasutuskohtadele parim valik. Ripplukke on võimalik sarjastada (üks võti avab kõiki lukke) samale võtmele oma korteri ja maja lukuga, nii ei pea suurt võtmekimpu kaasas kandma.


Turvalist puhkust!

LOCK FORCE

preload images preload images