Lukk vajab remonti? Vaja avada uks?
Helista +372 660 9997
info@lockforce.ee

Kauplus on avatud:
E-R 9:00-17:30
L,P SULETUD

Tootegrupid

Korduma Kippuvad Küsimused

 

Kui kaua võtab aega võtme valmistamine?

Võtmeid valmistatakse ootetööna ja tavapäraselt võtab see aega 5-10 minutit. Meil on lai valik erinevaid võtmetoorikuid, kuid selleks, et olla täiesti kindel, et oleme valmis soovitud võtit valmistama või kopeerima, saada esmalt pilt võtmest aadressile info@lockforce.ee või helista meie lukukauplusesse +372 5174 493.

Mida teha, kui võti on kadunud ja vajan lisavõtit?

Valmistame mitmeid erisuguseid võtmeid. Võtmed on kas patendiga või ilma patendita. Patenteeritud võtmetega tuleb alati kaasa võtmekaart, mille alusel hiljem võtmeid juurde saab tellida. Selline turvatud moodus tagab selle, et lihtsalt võtme järgi pole võimalik kellelgi teisel Sinu võtmeid kopeerida.

Patenteeritud võtmete puhul tuleb meeles pidada, et lisavõtme valmistamiseks tuleb lukupoodi võtmekaart kindlasti kaasa võtta! Võti on luku turvalisuse juures üks tähtsaim osa. Võtme kadumine või varastamine vähendab oluliselt Sinu vara turvalisust. Sellel puhul on kindlasti vajalik lukk ümber sarjastada (kodeerida) või välja vahetada. Mõlemal juhul soovitame pöörduda meie lukupoe ekspertide poole, kes aitavad leida just Sulle sobiva lahenduse.

Kuidas määrata ukse käelisust?

Ukse käelisust saab määrata selle järgi, millises suunas uks avaneb. Käelisust vaadatakse alati ukse avanemise poolelt – ukse hinged jäävad Sinu poole ning avad ukse tõmmates seda enda suunas. Hea ja lihtne viis ukse käelisuse määramiseks on vaadata ust hingede poolt.

Mida peab arvestama ukselingi valimisel?

Ukselingi valimisel tuleb mõelda sellele, kuhu lingi paigaldada soovid- kas välisuksele või siseuksele ja mis tüüpi uksed Sul kodus on, kas täispuit-, spoon-, klaas- või sileuksed. Välisustele soovitame paigaldada roostevaba terasest või messing baasil valmistatud lingi, sest need on ilmastikuoludele palju vastupidavamad. Siseuksele saab valida kergemast materjalist tsingi või alumiiniumi baasil toodetud lingi. 

Samuti sellele, missugune on uste ja korteri üldine toon ning stiil. Ukselinki valides on oluline pöörata tähelepanu ka ukse sees olevale lukukorpusele. Tuleks välja selgitada, kas tegemist on Skandinaavia või Euroopa lukuga, kuna nende lingikruvide kinnituse vahekaugused on erinevad. Loe lisa

Mis on A ja B mõõt?

A ja B mõõdud on vajalikud südamiku pikkuse määramiseks. Vaata joonist

Mida tähendab "backset"?

Backset on mõõt lukukorpuse esitahvlist kuni südamiku ava keskpunktini või mõõt ukse servast kuni südamiku jaoks süvistatud ava keskpunktini. Backseti on vaja teada selleks, et valida õige sügavusega lukukorpus. Vaata joonist

Kas ühe ja sama võtmega saab avada mitut erinevat lukku?

Ühe ja sama võtmega on võimalik avada mitut erinevat lukku, seda nimetatakse sarjastamiseks. Lukkude sarjastamine teeb hoonetes liiklemise lihtsamaks ning sujuvamaks ja kaasas ei ole vaja tassida rasket võtmekimpu.

Lukke on võimalik sarjastada nõnda, et üks võti avab kõik kodu lukud (trepikoja, korteri, keldriboksi ja postkasti ukse). Iga võtmeomanik pääseb aga sisse vaid talle ettenähtud ustest ja samas on võtmehoidja küljes vaid üks võti.

Lukusüsteemid sobivad nii eramajadele kui suurtele korrusmajadele, büroohoonetele ja mujale, kus on rohkelt lukustatavaid uksi. Loe lisa

Kuidas lukku hooldada?

Lukusüdamikku on vaja puhastada ja õlitada vähemalt 1 – 2 korda aastas olenevalt kasutuskohast ja – tingimustest. Soovitav on korteriuste lukke õlitada vähemalt kord aastas. Tiheda kasutusega ukselukud, näiteks korrusmajade välisuksed vajavad õlitamist kolm kuni neli korda aastas. Loe lisa

preload images preload images